Turniejowe granie w Jarosławcu

paź 17, 2022

W niedzielę 16 października Szkółka Piłkarska GOL była organizatorem piłkarskiego turnieju dla dzieci w którym brały udział zawodniczki i zawodnicy z roczników 2017-2012, podzieleni na 3 kategorie wiekowe – Orlik, Żak oraz Skrzat.
Turniej ten był rozgrywany na boisku w Jarosławcu i wzięło w nim udział ponad 200 uczestników z okolicznych klubów – UKS Śrem, Szkoła Futbolu Luboń, AP Orlika Miłosław oraz zawodniczki i zawodnicy SP GOL. Punktualnie o godzinie 10:00 oficjalnie turniej otwarł Burmistrz Miasta Środa Wlkp Pan Piotr Mieloch, który życzył zawodnikom strzelenia wielu bramek i dobrej zabawy.
Pełnowymiarowe boisko podzielone zostało na 9 mniejszych boisk dostosowując ich wielkość oraz ilość do kategorii wiekowej. Najmłodsi zawodnicy grali na 4 najmniejszych boiskach, kategoria żak również rywalizowała na 4 boiskach a najstarsi rocznik 2012/13 mecze rozgrywali na boisku o wymiarach orlika oraz bramka 5×2.
Podczas turnieju nie były zapisywane wyniki oraz tym samym nie było końcowej klasyfikacji drużyn. Każdy zawodnik za to otrzymał pamiątkowy złoty medal, gdyż podczas turniejów organizowanych przez SP GOL, każdy jest zwycięzcą, co pozwala na mniejsze obciążenie psychiczne młodych adeptów piłki nożnej podczas meczów.
W przerwie między meczami oraz jeszcze długo po turnieju, uczestnicy mogli korzystać z dmuchanych zamków, które wypełniały czas również rodzeństwu zawodników. Na wszystkich czekały także ciepłe napoje oraz pyszne ciasta przygotowane przez rodziców trenujących na co dzień w Szkółce Piłkarskiej GOL. Każdy też mógł wrzucić do puszki symboliczną złotówkę na leczenia Wojtusia, który walczy z nowotworem mózgu.
Był to kolejny w tym roku turniej piłkarski organizowany przez SP GOL na świeżym powietrzu, ale jednocześnie ostatni, gdyż zaczyna się okres chłodniejszych zimowych dni i organizatorzy zapowiadają że kolejne turnieje będą w halach sportowych.