Biegacze w Leśniczówce Łękno

cze 29, 2022

W dniu 26 czerwca 2022, Szkółka Piłkarska GOL była organizatorem rodzinnego pikniku pod nazwą „Sport to zdrowie, Las to życie, biegnij z GOLem”. Piknik rodzinny organizowany był na terenie lasów państwowych w Nadleśnictwie Babki w Łęknie na ternie leśniczówki. Partnerem pikniku były Lasy Państwowe i miał on zadanie przede wszystkim promocje lasu jako miejsca do aktywności ruchowej, do spędzania wspólnego czasu z rodziną.
Pierwsza część pikniku rozpoczęła się o godzinie 10:30. Ta część zaplanowana była na przyjazd uczestników, przekazanie informacji dotyczących pikniku m.in. o partnerze imprezy – Lasy Państwowe, a także był to czas na rozgrzewkę dla uczestników biegu.
Punktualnie wg. harmonogramu o godzinie 11:00 osoby biorące udział w biegu wstawiły się na linii startu zawodów. W związku z bardzo wysoką temperaturą panującego tego dnia (41 stopni w cieniu)  dystans z zaplanowanych 4 km, skrócony został do 950 metrów.
Zawodników na hasło „start” z lini startu wypuściła Wójt Gminy Zaniemyśl Pani Justyna Dąbrowska.
Po kilki minutach na linii mety zameldowali się pierwsi biegacze, pierwsze rodziny które z uśmiechem na twarzy wbiegali na teren leśniczówki.
Po wejściu ostatnich zawodników na teren leśniczówki, nastąpiła dekoracja.
Łącznie w pikniku „Sport to zdrowie, las to życie, biegnij z GOLem” udział brało blisko 250 osób.
Po tej części na dzieci czekały dmuchane zamki, mini boisko do piłki nożnej, mata celnościowa oraz pody do poprawy szybkości reakcji. Starsi uczestnicy natomiast mieli czas na rozmowę i wspólne spędzenie czasu na łonie natury.
Sporą atrakcją był także przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaniemyśla. Dzieci mogły lać wodą z armatki oraz chlapać się wodą z ustawionej przez strażaków kurtyny wodnej. Przy panującej tego dnia pogodzie, niemalże wszystkie osoby a zwłaszcza dzieci, chętnie podchodziły do kurtyny wodnej, aby się schłodzić.
Osoby biorące udział w imprezie, mogły skorzystać także z małej gastronomii przygotowanej przez organizatora. Były kiełbaski z ogniska, woda, soki, kawa, herbata oraz ciastka, cukierki i inne słodkości.
Piknik w leśniczówce Łękno zakończył się około godziny 16:00 i cieszy nas fakt iż pomimo iście tropikalnych warunków pogodowych, opinia o imprezie była bardzo dobra.
Na pewno będziemy takie inicjatywy powtarzać gdyż integruje to nie tylko społeczeństwo, ale bieg rodzinny – ojciec z synem zbliża więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi i przekazuje ono dobre wzorce dzieciom że sport to zdrowie i aktywność fizyczna jest potrzebna!
Bardzo dziękujemy partnerowi tego wydarzenia l Lasom Państwowym za dofinansowanie tej imprezy, a także podziękowania do Nadleśnictwa Babki za udostępnienie obiektu Leśniczówki w Łęknie.