Udany festyn piłkarski w Zaniemyślu

maj 16, 2022

W sobotę 14 maja, Zaniemyśl opanowali młodzi miłośnicy piłki nożnej. Na obiekcie sportowym im. A. Marciniaka, przy ulicy Poznańskiej, Szkółka Piłkarska GOL, była organizatorem festynu piłkarskiego w którym udział mógł wziąć każdy mały i duży. Dzieci i młodzież podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe, rywalizując między sobą na siedmiu boiskach. Najmłodsi uczestnicy z roczników 2016 i młodsi rywalizowali od godziny 10:00 do 12:00. Grupa średnia czyli roczniki 2015-2013, swojej mecze rozgrywali w godzinach 11:00-13:00, natomiast najstarsi od rocznika 2012, na boisku zameldowali się od godziny 12:00 i także przez blisko 120 minut strzelali bramki, których podczas całego festynu, wpadło bardzo dużo, a po każdej zdobytej bramce była radość. O godzinie 12:00 na boisku wymieniały się grupy i w jednym momencie było blisko 150 zawodników biorących bezpośredni udział w festynie.
Poza płytą boiska głównego na którym toczyły się mecze, stanęły także dmuchane zamki, aby urozmaicić ten dzień i dodać jakże festynowego brzmienia. Nad strefą gastronomiczną czuwały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Fajne Babki” z Żabna, które serwowały same pyszności. Dodatkowo podczas festynu, każda złotówka za zakupione ciasto i kiełbaskę w strefie gastronomicznej, przeznaczona była na leczenie Wojtka Onsorge, który od dłuższego czasu walczy z nowotworem. Festyn ten był także pod patronatem Fundacjo Lotto, z którą SP GOL podjął współpracę przy projekcie „Kumulacja Dobrej Woli – Teraz Ukraina”, co idealnie wpisywało się w otoczenie, gdyż obok stadionu, w zaniemyskim schronisku, mieszkają uchodźcy z Ukrainy, którzy chętnie brali udział w festynie. Jak zostało wspomniane wcześniej, festyn odbywał się na stadionie im. A. Marciniaka w Zaniemyślu, za co organizator kieruje serdeczne dziękowania w stronę Wójt Gminy Zaniemyśl, Pani Justynie Dąbrowskiej za pomoc w organizacji.
Za kilkanaście dni, a dokładnie 28 maja, Szkółka Piłkarska GOL będzie organizować kolejny tego typu festyn. Tym razem będzie to piłkarski dzień dziecka, organizowany w Sulęcinku, przy współpracy z sołtysem oraz Szkołą Podstawową w Sulęcinku, tak więc już dziś zapraszamy wszystkich na boisko szkolne przy ulicy Szkolnej w Sulęcinku.